Pomoc

Výchova

Čo znamenajú hodnoty pri jedle a pití? Ako sa menia?
Psíkovia potrebujú jesť a piť. Misku psíka môžeš naplniť jedlom na 8 kôl a vodou na 10 kôl. Tvoj psík v každom kole je a pije, preto tieto hodnoty klesajú. Psíkom môžeš dať rôžne jedlo a pitie, môžeš tak urobiť po kliknutí na "Naplniť misku". Ak je miska tvojho psíka prázdna, alebo takmer prázdna, nálada tvojho psíka klesá, keď je plná alebo takmer plná, jeho nálada rastie.

Čo znamená hodnota nálady? Na čo je dobrá? Ako sa mení?
Nálada symbolizuje náladu tvojho psíka, ak sa budeš o neho dobre starať, bude mať vynikajúcu náladu, ak ho budeš zanedbávať bude mať zlú náladu, ak sa ani naďalej o neho nebudeš starať a nedáš mu ani jedlo, tak ti utečie. Náladu psíka môžeš zvyšovať aj prechádzkou alebo hrou. Keď psíka okúpeš, jeho nálada mierne klesne. Psík, ktorý má búdku, bude nešťastný pomalšie, ako ten ktorý búdku nemá.

Čo znamená hodnota čistoty? Načo je dobrá? Ako sa mení?
Čistota znamená čistotu a zároveň zdravie tvojho psíka. Špinavý psíkovia sú nešťastnejší, i keď ani kúpanie nemajú veľmi v láske, z toho im nálada trošku klesne. Počas prechádzok hodnota čistoty klesá.

Čo znamená vedomosť a pri ňom vymenované činnosti?
Vedomosť znamená triky, ktoré tvoj psík už ovláda. Zoznam činností ti presne udáva, ktoré triky tvoj psík vie, a ktoré sa práve učí (ak sa nejaký učí). Vedomosť svojho psíka môžeš zvyšovať výučbou, každý trik-činnosť má udanú dobu (počet kôl) za ktorú sa to psík dokáže naučiť.

Čo znamená hodnota partnera a hodnota kotnosti? Načo je dobrá? Ako sa mení?
Len psíkovia starší ako 30 kôl sa môžu sobášiť, preto túto hodnotu pri mladších psíkoch nevidíš. V časti Partner vidíš meno partnera, alebo oznam, že tvoj psík momentálne žiadneho nemá (môžeš pužiť zoznamku). V časti kotnosť, ak tvoj psík alebo jeho partnerka je kotná (inak túto časť nevidíš), sa dozvieš čas narodenia, po narodení šteniatok sa v tejto časti môžeš rozhodnúť aj o osude šteniatok.

Koľkokrát môžem učiť a kúpať psíka v jednom kole? Koľkokrát sa s ním môžem hrať a prechádzať?
Každú túto činnosť môžeš urobiť v jednom kole len raz. Výnimkou je naplnenie misiek, kde si môžeš hocikedy zmeniť druh jedla a pitia.

Ako môžem darovať svojho psíka, ak ho nechcem ďalej vychovávať?
Pod fotkou psíka nájdeš link na darovanie. Takto môžeš darovať svojho psíka útulku alebo inému majiteľovi. V prípade, že psíka daruješ inému majiteľovi, sobáš tvojho psíka zostáva, ale v prípade že ho daruješ útulku, tak sobáš zaniká.

Ako možno premenovať psíka?
Premenovať môžeš len psíka mladšieho ako 7 dní, link nájdeš pod fotkou psíka.

Ako môžeš dať psíkovi búdku a obojok?
Každý psík môže mať vlastný obojok a vlastnú búdku. Tieto možnosti nájdeš vedľa fotky psíka v pravom dolnom rohu (búdka a obojok). Tu si môžme vyberať zo zakúpených obojkov a búdok.

Kedy psík utečie?
Keď je nálada tvojho psíka veľmi zlá a jeho miska prázdna, môže ti psík utiecť. Ak má obojok, psíka určite dostaneš späť, ale o obojok prídeš. Psíkovia bez obojkov sa dostanú do útulku, alebo sa stratia navždy.

Koľko žijú psíkovia v hre Môj psík?
Psíkovia sú virtuálni, čiže sa nemusíš báť, že ti umrú. Ale ak sa nebudeš o nich starať, utečú ti.


Späť k témam